Rumania dhe Moldavia kurre nuk do bashkohen
Albeu.com
Presidenti në detyrë Mihai Gimpu tha se Moldavia kurrë nuk do të bashkohet me Rumaninë. “Fakti se moldavët e flasin rumanishten, nuk don të thotë se Moldavia duhet të bashkohet me Rumaninë” tha ai për gazetën ruse “Komsomolskaja Pravda”.
Gimpu, i cili është kryetar i parlamentit, tha se kjo është bërë e qartë edhe gjatë vizitës së fundit të presidentit rumun, Trajan Bashesku në Moldavi.
Shtuar më 18/02/2010, ora 14:52
Tage: arkiv
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori