Rrëzohet një aeroplan në Kili, katër të vdekur
Një aeroplan është rrëzuar si pasojë e problemeve teknike gjatë uljes, duke i marrë jetën katër persona.

Aksidenti ndodhi në afërsi të aeroportit të Laquecahue në rajonin Bio Bio, në jug të Kilit.

Sipas medieve ndërkombëtare, katër pasagjerët, një femër dhe tre meshkuj kanë humbur jetën.

Autoritetet janë duke hetuar nëse shkaqet e rënies së aeroplanit kanë qenë teknike. /albeu.com/
Shtuar më 09/01/2017, ora 08:58

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori