Rrëzohet avioni spiun në Kaliforni, vdes piloti
Pëlqej
Abonohu për lajmet me e-mail:
E-maili juaj:      Tani, kontrolloni e-mailin tuaj dhe konfirmoni abonimin!
Një avion spiun amerikan i periudhës së "Luftës së Ftohtë" i quajtur "Dragon Lady", është rrëzuar në Kaliforni të Shteteve të Bashkuara të Amerikës.

Avioni mësohet se po bënte manovra stërvitore kur u rrëzua dhe shpërtheu në flakë duke shkaktuar një pilot të vdekur, ndërsa piloti tjetër ka mbetur i plagosur.

Sips Forcave Ajrore Amerikane , njëri prej pilotëve në fluturim ishte stërvitor, ndërsa tjetri instruktor.

Ende nuk ka një njoftim zyrtar për të dhënat e dy pilotëve. /albeu.com/

Shtuar më 21/09/2016, ora 14:08
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori
 
Përtej tensionit politik që shkaktoi, shkarkimi i djeshëm i Ylli Manjanit nga posti i ministrit të Drejtësisë është shoqëruar me humor në rrjetet sociale.

Përtej tensionit politik që shkaktoi, shkarkimi i djeshëm i Ylli Manjanit nga posti i ministrit të Drejtësisë është shoqëruar me humor në rrjetet sociale.