Rritja ekonomike "karta" e Obamës në fushatë
Rritja e konomike e pasqyruar nga Departamenti ameikan i Punës po përdorët si një kartë elektorale për presidentin aktual Barack Obama. Në një takim të zhvilluar me disa punonjës të fabrikës Rolls Rojs të pjesëve për avionë në Virxhinia presidenti amerikan u shpreh se përgjatë dy viteve, biznesi ka shtuar afërisht katër milionë vende të reja pune.


Sipas tij më shumë kompani po kthehen dhe po investojnë në Amerikë dhe sektori i prodhimit po rritet për herë të parë pas viteve 90. Shifrat e publikuara nga Departamenti i Punës flasin për një ulje të papunësisë në 8.3 për qind, duke tejkaluar parashikimet. /albeu.com/
Shtuar më 10/03/2012, ora 10:27

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori