Rrihen me kamzhik, hëngrën gjatë Ramazanit (FOTO LAJM)

Pesë persona janë rrahur publikisht në Iran, pasi që janë parë duke ngrënë në publik gjatë kohës që po mbahej muaji i shenjtë i Ramazanit.

Rrahja e personave me kamzhik është bërë në qytetin Kermanshah të Iranit perëndimor.

Agjencia AFP ka bërë me dije se personat kanë injoruar edhe paralajmërimet e policisë dhe për këtë shkak u mor masa e dënimit me kamxhik.

Autoritetet iraniane çdo vit lëshojnë paralajmërim për qytetarët që të respektojnë Ramazanin, duke mos u ushqyer në publik nga koha e lindjes deri në perëndim të diellit. /albeu.com/
Shtuar më 28/07/2014, ora 14:14
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori