E FUNDIT/ Numurohen 93.96% të votave, rezultatet në kohë reale
Rrëzohet pema 200 vjeçare, 11 të vdekur dhe 35 të plagosur në Portugali
Të paktën 11 persona kanë humbur jetën pasi janë zënë poshtë nga një pemë e madhe 200 vjeçare, e cila është shembur gjatë një festivali fetar në Portugali.

35 të tjerë kanë mbetur të plagosur sipas raportimeve të mediave vendase. Ngjarja ka ndodhur në ishullin e vogël Madeira.

Besimtarët ishin duke festuar ngritjen në qiell të Marisë, nënës së Jezusit e quajtur edhe Fjetja e Hyjlindëses Mari.

Shërbimet e emergjencës nuk kanë dhënë ende detaje lidhur me ngjarjen e rëndë. /albeu.com/
Shtuar më 15/08/2017, ora 17:47

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori