Rrëzohet një helikopter i Gardës Kombëtare në ShBA, humbin jetën tre ushtarë
Tre ushtarë të Gardës KombëtareIdahos në ShBA vdiqën të martën në mbrëmje pas një aksidenti me helikopter.

Zyrtarët njoftuan të mërkurën se helikopteri i rrëzuar ishte i tipit “Black Hawk”, shkruan Fox News.

Aksidenti ndodhi rreth orës 8 të mbrëmjes gjatë një fluturimi trajnues afër Boises. Emrat e viktimave ende nuk janë publikuar, sepse po pritet njoftimi i personave të afërm.

“Kjo është një humbje e jashtëzakonshme për Gardën KombëtareIdahos dhe komunitetin tonë”, tha përmes një deklarate gjeneral major Michael Garshak.
Shtuar më 03/02/2021, ora 15:59

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori