Rrëzohet një aeroplan mallrash në Afganistan, vdesin 7 persona
Një aeroplan mallrash i Azerbajxhanit është rrëzuar ditën e djeshme në Afganistan, duke lënë të vrarë shtatë persona nga nëntë sa ishin në bord. Kështu ka njoftuar administrata e aviacionit të Azerbajxhanit.

Sipas Reuters aeroplani ishte rrëzuar pasi që ishte ngritur nga aeroporti Dwyer në Afganistan.

Anëtarët e bordit ishin nga Azerbajxhani, Ukraina dhe Uzbekistani./Albeu.com/
Shtuar më 19/05/2016, ora 12:30
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori