Rrëzohet helikopteri, vdesin 4 persona
Katër persona kanë humbur jetën pasi helikopteri transportues me të cilin po udhëtonin është rrëzuar në Afganistanin jugor. Lajmi është bërë i ditur nga zëvendësi guvernatori i provincës Zabul Mohamed Jan Rasoljar i cili raportoi se rrëzimi i helikopterit ka ardhur si pasojë i motit të keq.


“Gjatë një fluturimi nga baza e qarkut të Shinkait, helikopteri u rrëzua si pasojë e motit të keq dhe problemeve teknike. Të katër personat kanë vdekur, përfshirë dy anëtarët e ekuipazhit”, tha Rasoljar. Viktimat, tre meshkuj dhe një femër ishin nga Taxhikistani dhe punonin për një kompani logjistike e kontraktuar nga NATO-ja. /albeu.com/


Shtuar më 12/02/2012, ora 14:51

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori