Rrëzohet avioni në Pakistan, raportohet për 118 viktima (VIDEO)
Të paktën 118 persona kanë humbur jetën si pasojë e rrzimit të një avioni civil në Pakistan. Mësohet se avioni i kompanisë ‘Bhoja Air’ u rrëzua në aeroportin e Islamabad pak para se të ulej ndërsa në bord ndodheshin 127 pasagjerë.


Boeing 737 u nis nga Karachi dhe duhet të ulej në kryeqytet, Islamabad. Sipas mediave lokale përplasja ndodhi pranë bazës ushtarake të Chaklala, pranë qytetit të Raëalpindi, një zonë rezidenciale. /albeu.com/
Shtuar më 20/04/2012, ora 17:18

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori