Rrëzohet avioni, ka të vdekur
Autoritetet lokale të Hondurasit njoftuan se pesë turistë të huaj kanë vdekur pas rrëzimit në det të një aeroplani të vogël privat disa minuta pasi u ngrit në ajër nga ishulli i Roatanit, afër brigjeve të këtij shteti në ujërat e Oqeanit Atlantik.

Zëdhënësi i forcave të armatosura, Jose Domingo Meza, tha se katër viktima janë nga Shtetet e Bashkuara dhe kombësia e një viktime tjetër ende nuk është zbuluar.

Sidoqoftë, shërbimet e emergjencës fillimisht thanë se në këtë aksident kanë vdekur katër kanadezë dhe një person me kombësi ende të panjohur.

Autoritetet thanë se ende nuk mund ta konfirmojnë shkakun e rrëzimit të aeroplanit.

Aeroplani ishte duke shkuar në portin e qytetit të Trujillos, rreth 80 kilometra larg Roatanit. Ky ishull është një vend i bukur që vizitohet nga turistët amerikanë, kanadezë dhe evropianë.
Shtuar më 19/05/2019, ora 09:19
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori