Rreth 35 000 kandidatë në zgjedhjet e para lokale në Siri që prej 2011
Pëlqej
Autoritetet siriane miratuan kandidimin e rreth 35 000 pretendentëve në zgjedhjet e para lokale në Siri që prej vitit 2011">2011, parashikuar muajin e ardhshëm, njoftoi sot një gazetë lokale.

“Komitetet e ngarkuara për kandidatët miratuan 34 553 kandidatura mes 55 164 postulantëve, të cilët do të kandidojnë për 18 478 vende nga 17 000 vende gjatë zgjedhjeve të fundit”, theksoi presidenti i Komisionit të Lartë për zgjedhjet, Sleiman al-Qawd.

“Një numër i madh qytetesh janë transformuar në bashki duke sjellë rritje të numrit të vendeve dhe numrit të kandidatëve”, theksoi ai.
Shtuar më 08/08/2018, ora 17:47
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori