Rrëmbimi i ekonimistit të Berlusconit, mes italianeve edhe 3 shqiptarë
Në grupin e rrembyesve të ekonomistit të Berluskonit dhe gruas se tij janë perfshire edhe tre shtetas shqiptarë. Rrembyesit, tre italiane e tre shqiptare kanë kërkuar që të përfitonin 35 milionë euro nga Beruskoni, në këmbim të disa dokumenteve kompromentuese, që do t’u viheshin në dispozicion pikërisht nga ekonomisti i tij, Spinelli.


“Te arrestuar jane Francesco Leone, Alessio Maier, Ilirjan e Laurenc Tanko, Pierluigi Tranquilli e Marjus Anuta”- thone burimet e policise.
Ekonomisti i Berluskonit, Spinelli dhe bashkëshortja e tij u moren peng naten mes 15 e 16 tetorit te shkuar. Situata eshte zgjidhur pas nderhyrjes se policise, e cila ne hetim te rastit vuri ne pranga pengmarresit, nderkohe qe Berluskoni nuk beri asnje pagese ndaj rrembyesve. /albeu.com/
Shtuar më 19/11/2012, ora 14:04

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori