Rrëfen McCain: Falë Nënë Terezës, tani unë kam një vajzë
Senatori amerikan, John McCain, i cili ka mbajtur një fjalim para deputetëve të Kosovës, ka rrëfyer një histori personale e cila ka ndodhur shumë viteve më parë.

Ai ka treguar se para 24 vitesh, gjatë një takimi me Nënë Terezën, ajo e kishte lutur atë dhe gruan e tij që t'i merrnin me vete në SHBA dy vajzat nga zonat e varfra ku vepronte Nënë Tereza.

Të dy vajzat ishin në gjendje të rëndë shëndetësore.

Senatori republikan tregoi se i kishte marrë me vete në SHBA dy vajzat, ndërsa tashmë njërën nga to është vajza e tyre.

"Para 24 vitesh gruaja ime dhe unë ishim në Bangladesh dhe vizituam jetimoren e Nënë Terezës. Ajo erdhi në takim me dy foshnje dhe na tha që t'i merrnim ose do të vdisnin.

Gruaja ime i mori në Amerikë. Një çift adoptoi njërën, kurse tjetra është bija jonë Bridgett. E falënderoj Nënën Terezë që na bëri jetën tonë më të mirë dhe të bekuar", ka rrëfyer McCain. /albeu.com/

Shtuar më 13/04/2017, ora 16:57

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori