Romney mbron të drejtat e gjuetarëve
Kandidati republikan për president të SHBA-së Mitt Romney, përballet me lobin e armëve. Në një prononcim për National Rifle Association, Romney është shprehur se "Kemi nevojë për një president që mbështet të drejtat e gjuetarëve, dhe të atyre që kërkojnë të mbrojnë shtëpinë dhe familjen e tyre. Presidenti nuk e bën. Unë do e bëj", shkruan AS.

Romney i referohet ligjit që ka të bëjë me përdorimin e armëve për vetëmbrojtje, mbi të cilin është hapur debati pas vdekjes së adoleshentit Trayvon Martin. /albeu.com/
Shtuar më 14/04/2012, ora 10:38

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori