Rinis konflikti i armatosur mes Rusisë dhe Ukrainës
Zyrtarët në Kiev kanë thënë se trupat ushtarake të shtetit ukrainas janë goditur nga separatistët rusë në lindje të vendit.

Zëdhënësi i ushtrisë ukrainase Andriy Lysenko tha se trupat po avancojnë për të mbrojtur Ukrainën, por se kanë hasur në separatistë rusë.

Konflikti ishte ndalur prej disa kohësh. Ndërsa, tashme separatistët po sulmojnë. Por, se ushtria jonë është e vendosur të ruajë territorialitetin e Ukrainës”, tha Lysenko.

Deklarata e tij vjen në një moment kur konfliktilindje të Ukrainës është ndezur sërish./albeu.com/
Shtuar më 20/01/2015, ora 20:18

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori