Rikthehen protestat në Egjipt, dhjetra të plagosur
Protesta në Egjipt (Foto: AFP)
Egjipt janë rikthyer protestat ku gjatë së dielës kanë mbetur disa dhjetra persona të plagosur. Protestuesit kërkojnë heqjen e disa emrave nga lista e kandidatëve për zgjedhjet e ardhshme presidenciale.

Midis 23 figurave që regjistruan emrat e tyre, vetëm 13 u lejuan që të konfirmohen si kandidatë zyrtarë. Midis të përjashtuarve figuron një udhëheqës i partisë së Vëllazërisë Muslimane dhe ish-kreu i Shërbimeve Sekrete Egjiptiane në kohën e Mubarakut. /albeu.com/
Shtuar më 29/04/2012, ora 11:16

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori