Riaktivizohet vullkani Etna (VIDEO)
Pëlqej
Abonohu pėr lajmet me e-mail:
E-maili juaj:      Tani, kontrolloni e-mailin tuaj dhe konfirmoni abonimin!
Vullkani mė aktiv i Evropės, “Etna”, ėshtė vėnė nė aktivitet pėr herė tė gjashtė gjatė kėtij viti. Nga vullkani ėshtė derdhur llavė e nxehtė dhe hi. Tymi dhe flakėt kanė qenė shumė tė dukshme.

Vullkani siēilian ka qenė nė aktivitet pėr tre herė muajin e kaluar me njė pushim prej 12 ditėsh. Gjithėsesi autoritetet italiane nuk kanė vėnė asnjė alarm dhe as kanė kėshilluar banorėt qė tė jenė tė gatshėm pėr evakuim. /albeu.com/
Shtuar më 14/04/2012, ora 12:52
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori
 
Kombėtarja shqiptare ka mposhtur Armeninė me rezultat 2-1 nė ndeshjen kualifikuese pėr EURO 2016, duke u renditur e 3-ta nė grup me 7 pikė, pas Danimarkės e cila renditet e 2-ta me po aq pikė sa ka Shqipėria dhe Portugalia e cila kryeson grupin me 9 pikė.

Kombėtarja shqiptare ka mposhtur Armeninė me rezultat 2-1 nė ndeshjen kualifikuese pėr EURO 2016, duke u renditur e 3-ta nė grup me 7 pikė, pas Danimarkės e cila renditet e 2-ta me po aq pikė sa ka Shqipėria dhe Portugalia e cila kryeson grupin me 9 pikė.