Riaktivizohet vullkani Etna (VIDEO)
Pëlqej
Vullkani më aktiv i Evropës, “Etna”, është vënë në aktivitet për herë të gjashtë gjatë këtij viti. Nga vullkani është derdhur llavë e nxehtë dhe hi. Tymi dhe flakët kanë qenë shumë të dukshme.

Vullkani siçilian ka qenë në aktivitet për tre herë muajin e kaluar me një pushim prej 12 ditësh. Gjithësesi autoritetet italiane nuk kanë vënë asnjë alarm dhe as kanë këshilluar banorët që të jenë të gatshëm për evakuim. /albeu.com/
Shtuar më 14/04/2012, ora 12:52
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori