Rënie edhe për ekonominë franceze
Ekonomia franceze pritet të shkojnë në rënie me 0,1% në tremujorin e tretë të vitit. Parashikimet e Bankës Qëndrore franceze thonë se prodhimi i brendshëm bruto i vendit të shkojë në negativ për periudhën korrik-shtator të 2012-ës.


Nëse këto të dhëna do të kofirmohen në fund të periudhës, atëherë Franca do të shënojë uljen për të dytin tremujor radhazi të ekonomisë së saj dhe mund të hyjë zyrtarisht në recesion teknik. Sipas të dhënave të Bankës franceze vërehet se një muajin korrik ka pasur edhe një rënie të theksuar të indeksit të besimit të bizneseve. /albeu.com/
Shtuar më 09/08/2012, ora 11:22

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori