Rekord ne Hong Kong, nje shtepi shitet per 39 milione dollare
Albeu.com
Një shtëpi në Hong Kong është shitur me çmim rekord prej 39 milionë dollarë, duke u bërë kështu banesa më e shtrenjtë në botë. Fjala është për një apartament në katin e 68-te të një rrokaqielli në pjesën rezidenciale Midlevels të Hong Kongut.
Mediat lokale njoftuan se banesën e ka blerë një kinez, i cili ka dashur të mbetet anonim. Përveç pesë dhomave të gjumit, banesa ka një dhomë të madhe për qëndrim ditor, disa banjo, saunë, sallë për stërvitje dhe hapësirë për joga
Shtuar më 26/10/2009, ora 15:01
Tage: arkiv

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori