Rekord Guinness, ky është qeni me gjuhën më të gjatë në botë (FOTO LAJM)

Ky është qeni i cili ka thyer rekordin e Guinness World Record për gjuhën më të gjatë të një qeni në botë.

Gjuha e Moçi Rickert ka gjatësi prej 18.58 cm, ndërsa tetëvjeçari nga Dakota e Jugut, SHBA, po tërheq vëmendjen e mbarë opinionit publik, përcjell albeu.com.

Pronarja e qenit Carla Rickert tha: " Moçi është një qen i përulur dhe aspak mendjemadh, kurrë nuk mburret, por e di se është krenar me rekordin e ri siç jemi dhe ne". /albeu.com/

Shtuar më 05/10/2017, ora 14:19

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori