Refuzoi kimioterapinë për të shpëtuar vajzën, vdes 29 vjeçarja
Një vajzë vetëm 29-vjec nga Britania e Madhe ka gjetur vdekjen për shkak të kancerit.

Gemma Nuttall ishte shtatzënë me vajzën e saj, Penelope, ( sot katër vjece), kur refuzoi t`i nënshtrohej kimioterapisë, për të shpëtuar të bijën.

Kështu ajo nisi një tjetër mënyrë kurimi.

Ky trajtim fillimisht rezultoi i suksesshëm. Por sëmundja më vonë u rikthye dhe asistentja dentare, pavarësisht përpjekjeve të mëdha të mjekëve, nuk mundi të shpëtonte.
Shtuar më 18/10/2018, ora 19:16
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori