Reduktimi i pagës, policët grekë në protesta
Shkurtimet e vendeve të punës dhe ngrirja e pagës ka nxjerrë në protesta me qindra policë dhe zjarrëfikësa në Greqi. Me parrullat “ne nuk do të përulemi” ata kanë kundërshtuar planin e kursimeve të miratuara nga qeveria greke.


Protesta u zhvilluan pas vendimit të kabinetit të Papadhimos për rë reduktuar ndjeshëm pagat minimale. Ndërsa forcat e rendit me uniformat e tyre të punës marshuan drejt parlamentit. /albeu.com/
Shtuar më 29/02/2012, ora 11:13

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori