Reagon Obama për Gazën
Presidenti amerikan, Barack Obama ka folur më në fund për zhvillimet e fundit në Gaza, të cilat po trondisin mbarë botën.

Ai tha se Gaza nuk mund të rrijë më e izoluar, por se duhet rindërtim.

"Gaza nuk mund të mbijetoj e mbyllur përgjithmonë nga bota, si e paaftë për të siguruar mundësi për vende pune dhe rritje ekonomike për popullatën që jeton atje," tha Obama. "Ne duhet të ofrojmë më shumë mundësi për popullin e Gazës.", tha Obama.

Barack Obama u shpreh se ka simpati për popullin palestinez, por se tha Izraeli "duhet të vetëmbrohet nga sulmet e Hamasit". /albeu.com/

Shtuar më 07/08/2014, ora 17:11
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori