Reagojnë ashpër deputetët e Britanisë: Trump je njeri pa mend dhe racist
Pëlqej
Politikanët britanikë goditën përsëri Donald Trump për anulimin e vizitës së tij në Londër për të inaguruar ambasadën e re të SHBA.

Trump anuloi vizitën e tij në Londër sepse sipas tij, Obama kishte bërë një marrëveshje të keqe me Britaninë për ndërtimin e amabasadës.

Por politikanët e Britanisë së Madhe sot reaguan kundrejt Trump duke pohuar se askush në Britani nuk dontë që ai të shkonte për shkak të sjelljeve të tij raciste, seksiste dhe pa mend, përcjell albeu.com

Megjithatë Doëning Street këmbënguli se partneriteti "i fortë dhe i thellë" midis Britanisë dhe SHBA do të durojë "pavarësisht se z. Trump anulon planet e tij për të vizituar Londrën". /albeu.com/


Shtuar më 12/01/2018, ora 12:58
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori