Rasmusen: Mos të copëtohet Siria
Ish-sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Anders Figh Rasmusen është shprehur se nuk e mbështet copëtimin territorial të Sirisë, por se është për integritetin territorial të këtij shteti.

Rasmusen tha se mund të bëhen ndarje pushteti, sikundër ka ndodhur në Bosnje.

Ai shtoi se ndarjet etnike në Siri janë shumë më të thella se në Ballkan, andaj dhe duhet analizuar situata me shumë kujdes./albeu.com/

Shtuar më 28/12/2014, ora 16:21
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori