Rafael Correa rizgjidhet për të tretën herë si President i Ekuadorit
Me 56,7% të votave presidenti i Ekuadorit, Rafael Correa është rizgjedhur edhe për një mandat tjetër në krye të shtetit. Në këtë garë ai ka lënë pas me 23,3% kandidatin tjetër Guillermo Lasso.


I zgjedhur si president për herë të parë në vitin 2007, lideri socialist konsiderohet se ka sjellë stabilitet politik tek një komb që ka vuajtur dekada proteste dhe kaosi, por kritikët e tij e akuzojnë se e ka bërë këtë gjë me anë të diktaturës. /albeu.com/
Shtuar më 18/02/2013, ora 16:18

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori