Ra dëborë pas 4 vitesh, japonezët "shkrijnë talentin" në skulpturë (FOTO LAJM)

Në Tokio ra dëborë për herë të parë pas katër vitesh dhe kjo çoi në një kolaps të transportit dhe shkaktoi shumë probleme për vendasit.

Megjithatë, ata gjetën anën pozitive të situatës, përcjell albeu.com

Japonezët e kthyen dëborën në vepra të vërteta të artit.

Shihni skulpturat më të mira të dëborës të bëra nga entuziastët e Tokios.

Ata i ndanë fotot e tyre në rrjetet sociale me hashtag # 雪 だ る ま. /albeu.com/Shtuar më 26/01/2018, ora 14:20
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori