Qyteti me i mire per te jetuar eshte Vjena
Albeu.com
Anketa e bërë nga Mercer 2010 lidhur me cilësinë e jetës në qytete të ndryshme të botës ka nxjerrë Vjenën si qytetin më të mirë për të jetuar. Pas kryeqytetit austriak renditen qytetet e Cyrihut dhe të Gjenevës në Zvicër, transmeton portali Zhurnal.
Në listë, në vendin e 25-të, renditet Honolulu, kurse në fund të listës, si qyteti më i keq për të jetuar renditet Bagdadi i Irakut.

Anketa i jep përparësi rehatisë që ofrojnë qytetet krahasuar me dinamizmin e tyre.
Shtuar më 28/05/2010, ora 22:26
Tage: arkiv

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori