Qëllohet me armë diplomati amerikan në Meksikë, ja momenti i sulmit (VIDEO)
Pëlqej
Një diplomat i Shteteve të Bashkuara të amerikës i ka shpëtuar vdekjes në qytetin Jalisco të Meksikës ndërkohë që po dilte nga një qendër tregtare.

Hetuesit dhe zyrtarët e Prokurorisë së Përgjithshme në Jalisco kanë konfirmuar për Breitbart Texas se i dyshuari është identifikuar si Zafar Zia, 31 vjeç nga India, që më vonë është natyralizuar si qytetar amerikan, të cilin e kanë arrestuar dhe i kanë sekuestruar armën me të cilën kishte planifikuar të vriste dipolomatin shkruan "The Telegraph".

kohën e arrestimit autoritetet konfiskuan një armë të kalibrit 38, një makinë me licence kaliforniane dhe një paruke që besohet se është përdorur në kohën kur ka sulmuar diplomatin.

Motivi i tentativës për vrasjen e diplomatit duket se është pakënaqësia e autorit mbi procesin e vizave. /albeu.com/

Shtuar më 11/01/2017, ora 11:38
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori