Qindra të vdekur nga moti i keq në Sierra Leone
Më shumë se 200 persona kanë humbur jetën nga rrëshqitjet e dheut në kryeqytetin e Sierra Leones. Mbrëmjen e të hënës AP raportoi për më shumë se 250 të vdekur.

Kryqi i Kuq tha se të paktën 205 trupa janë dërguar në morgun qendror në Freetoën.

Policia dhe personeli ushtarak janë në vendin e ngjarjes në qytetin malor Regent duke kërkuar për të mbijetuar.

Njerëzit po qëndrojnë në shi duke kërkuar për familjarët. /albeu.com/


Shtuar më 14/08/2017, ora 23:42
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori