Qeveria serbe kerkon seance te jashtezakonshme te Parlamentit
Albeu.com
Qeveria e Serbisë i ka bërë kërkesë Parlamentit që të mblidhet në seancë të jashtëzaknshme të hënën. Kërkesa e kabinetit të kryeministrit lidhet me nevojën e deklarimit të ligjvënësve rreth opinionit të Gjykatës Ndërkombëtare të Drejtësisë për pavarësinë e Kosovës.
Siç njofton Qeveria e Serbisë, Kuvendi pritet të diskutojë edhe për, siç thuhet, "aktivitetet e ardhshme në mbrojtje të sovranitetit dhe të integritetit territorial".
Shtuar më 25/07/2010, ora 20:03
Tage: arkiv

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori