Qeveria i bën thirrje ushtrisë: Bëhuni gati se mund të dalim nga BE pa marrëveshje
Qeveria do të vendosë trupa në të gjithë vendin për të ndihmuar në përgatitjet për një Brexit pa marrëveshje.

Ministrat kanë lëshuar një njoftim zyrtar për të thirrur rezervistë të ushtrisë britanike për të ndihmuar në trajtimin e ndikimit që mund të binte nga BE-ja "për mirëqenien, shëndetin dhe sigurinë e qytetarëve të Mbretërisë së Bashkuar dhe stabilitetin ekonomik të Britanisë së Madhe".

Ministria e Mbrojtjes tha se, ishte e përkushtuar për të mbështetur planet për një rezultat jo-marrëveshje për të siguruar që ekzistojnë "plane efektive dhe proporcionale të emergjencave".
Shtuar më 17/01/2019, ora 15:38
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori