Qeveria e Malit të Zi plotëson kërkesën e shqiptarëve, Tuzi bëhet komunë
Shqiptarët e Malit të Zi të cilët për më shumë se dy dekada kanë kërkuar që Tuzi të jetë komunë, sot është arritur marrëveshja ku u vendos që Tuzi të jetë komuna më e re e Malit të Zi.

Lajmin për këtë e ka bërë të ditur Nazif Cungu, kryetar i partisë Forca dhe njëherësh kryetar i Ulqinit.

"Të dashur miq sot qeveria kaloi ligjin për Organizimin Territorial i cili formon Komunën e shumëpritur të Tuzit. Në këtë mënyrë ne po ia dalim që të përmbushim një ndër kërkesat kryesore të shqiptarëve të Malit të Zi duke realizuar gjithashtu një premtim të kamotshëm të Forcës së Re Demokratike.

Unë ju falënderoj për mbështetjen e vazhdueshme që na keni dhënë, fal votave tuaja ne kemi mundësuar që të vëmë në jetë aspiratën e popullit tonë për të pasur komunën e dytë me shumicë shqiptarë në Mal të Zi", ka thënë Cungu. /albeu.com/
Shtuar më 23/03/2017, ora 15:58

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori