Qëndrimi ndaj Sirisë, Erdogan kritika ndaj Rusisë
Kryeministri turk, Tayyip Erdogan ka kritikuar Rusinë, për qëndrimin e saj mbi konfliktin sirian. Në një intervistë për televizionin shtetëror turk Erdogan u shpreh se mbështetjes se Rusisë ndaj Assad-it tashmë i është shtuar edhe Kina.


"Rusia mbështet masakrën në Siri dhe nuk e ngre zërin. Unë kam diskutuar me autoritetet ruse dhe u kam thënë që të mos e mbështetin Sirinë, por tani, atyre u është bashkuar edhe Kina",- tha kryeministri. /albeu.com/
Shtuar më 28/09/2012, ora 18:51

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori