Putini si Herkuli
Një dhuratë e pazakontë i është bërë Vladimir Putinit për 62-vjetorin e lindjes.

Bëhet fjalë për një ekspozitë tӕ hapur sot në Moskë, ku lideri i Kremlinit krahasohet me Herkulin dhe puna e tij, me 12 bëmat e heroit të pamposhtur grek.

Personat që kanë organizuar ekspozitën kanë thënë se jo rastësisht Putini është krahasuar me Herkulin, pasi ai ka dëshmuar gjatë karrierës së tij politike se ka shumë gjëra të përbashkëta me Herkulin. /albeu.com/
Shtuar më 07/10/2014, ora 12:38

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori