Putin: Sakashvilin do ta var prej testikujsh
Albeu.com
Kryeministri rus, Putin, kishte planifikuar që të rrëzonte Presidentin e Gjeorgjisë dhe "ta varte për testikujsh". Kështu ka bërë të ditur dje shefi i këshilltarëve të Presidentit francez, Nikolas Sarkozi.Putin ia bëri të ditur mendimet e tij vetë Presidentit francez, kur ky i bëri vizitën e parë në Moskë, menjëherë pas krizës së verës së kaluar në Kaukaz.
Shefi i këshilltarëve foli dje për të përditshmen "Le Nouvel Obsrevateur" pikërisht në ditën e vizitës së Presidentit gjeorgjian, Sakashvili në Elize. Kur gazetarët e pyetën kreun e shtetit për ndonjë koment, në lidhje me thëniet e Putinit, ai, pas një qeshjeje të hidhur, tha se e dinte një gjë të tillë prej kohësh. Ja si ishte zhvilluar dialogu mes Putinit dhe Sarkozisë: "Do ta var Sakashvilin për testikujsh", kishte thënë Putin. "Ta varësh?", ishte çuditur
Sarkozi. "Po, përse jo. Edhe amerikanët varën Sadam Huseinin". "Po, ja preu Sarkozia, po nuk besoj se ti do të përfundosh si Bushi". Deklarata e shefit të këshilltarëve të Presidentit është pjesë e një fushate nga Sarkozi për të bindur rusët që të ndalojnë sulmin ndaj Gjeorgjisë.
Shtuar më 15/11/2008, ora 17:02
Tage: arkiv
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori