Putin: Perëndimi po na detyron të hakmerremi
Presidenti i Rusisë,Vladimir Putin ka reaguar menjëherë pasi Perëndimi ka ndërmarrë masa kundër shtetit rus.

Ai tha se sanksionet që janë ndërmarrë kanë për qëllim ndaljen e paqes në Ukrainë.

“Këto sanksione po duken pak të cuditshme, dhe vijne kohën kur ne kemi bërë paqe me Ukrainën lindore”, u ka thënë Putin, gazetarëve pas një takimi në Dushanbe, kryeqytetin e Tagjikistanit, ku u mbajt një samit i Organizatës Bashkëpunuese të Shangai’t.

Vladimiir Putin ka shtuar se Rusia do të marrë masa të menjëhershme ndaj veprimeve "hakmarrëse" të Perëndimit. /albeu.com/
Shtuar më 12/09/2014, ora 17:05
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori