Putin apelon për bashkëpunim
Vladimir Putin
Presidenti i sapozgjedhur i Rusisë, Vlladimir Putin ka kërkuar bashkëpunim nga të gjitha forcat politike. Apeli i tij është bërë gjatë fjalimit të tij të fundit si kryeministër.


Putin pritet që të marrë mandatin e dytë të tij më 7 maj. Zgjedhjet parlamentare dhe ato presidenciale u ndoqën me protesta për akuza lidhur me mashtrime dhe vjedhje të votave. /albeu.com/

Shtuar më 11/04/2012, ora 14:19

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori