Publikohen pamje të hotelit nga ku sulmuesi i Las Vegasit vrau 50 persona

Janë publikuar fotografi të katit të 32-t të hotelit “Mandalay Bay” nga ku sulmuesi, Stephen Paddock, vrau me armë zjarri 50 persona dhe plagosi mbi 400 të tjerë.

fotografi shihet xhama të thyer të atij kati.

Stephen Paddock vrau veten pak para se policia të futej në dhomën ku ndodhej ai.

Ndërkohë, ISIS sapo ka marrë përgjegjësinë për sulmin.

Megjithatë, policia amerikane ka thënë gjatë ditës së sulmuesi nuk kishte lidhje me grupe terroriste dhe as histori krimi. Po ashtu, sipas policisë amerikane, as motivet e sulmit të tij nuk dihen. /albeu.com/


Shtuar më 02/10/2017, ora 17:36

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori