Publikohen disa dokumente për bisedat SHBA-Vatikan
PAPA
Wikileaks ka publikuar dokumente që zbulojnë sekrete të bisedave ndërmjet zyrtarëve amerikanë dhe atyre të selisë së shenjtë në Vatikan.

Vatikani ndaloi përfaqësuesit e tij që të dëshmonin para komisionit të ngritur në Irlandë për akuzat e abuzimeve seksuale, akuza këto të adresuara ndaj disa eksponentëve të klerit katolik.

Wikileaks ka publikuar gjithashtu edhe disa letërkëmbime sekrete mes diplomatëve amerikanë në Vatikan dhe Departamentit të Shtetit në Uashington.
Shtuar më 12/12/2010, ora 13:55

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori