Përplasje zinxhir mes 57 makinash në autostradë, 17 viktima në Kinë (VIDEO)
Me dhjetëra makina u përplasën në një autostradë në veri të Kinës duke lënë të vdekur 17 persona dhe të plagosur 37 të tjerë.

Skena e aksidentin tragjik ishte e ngjashme me filmat e hollivudit.

Shkak i përplasjeve zinxhir besohet se ka qenë moti i keq që shkaktoi rrëshqitje në rrugë duke sjellë dhe kaosin që duket edhe në pamjet e mësipërme.

Autostrada ku u regjistrua dhe aksidenti lidh Pekinin me Kunimung.
Në aksident ku u përfshinë rreth 56 makina e pjesa më e madhe tyre ishin kamionë.

Dyshohet se aksidenti është shkaktuar nga mjegulla dhe shiu i rënë i përzjerë me borë. /albeu.com/
Shtuar më 22/11/2016, ora 22:42

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori