Protestuesit sulmojnë dhe marrin zvarrë kryebashkiaken nëpër qytet (FOTO LAJM)

Kryebashkiakja e një qyteti në Bolivi, Patricia Arce, është sulmuar nga protestues të cilët e kanë tërhequr zvarrë nëpër rrugë.

Gjithashtu ata e lyen me bojë të kuqe e më pas i prenë flokët.

Vetëm pas disa orësh e dorëzuan në polici.

Kjo vjen pas protestave masive që kanë përfshirë vendin që prej 20 tetorit në zgjedhjet presidenciale. Ajo akuzohet se ka kërkuar masa radikale për parandalimin e protestës. Të paktën 3 persona raportohen të vdekur.
Shtuar më 08/11/2019, ora 19:57

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori