Protestat në Egjipt, OKB thirrje për qetësi
Sekretari i Përgjithshëm i Kombeve të Bashkuara Ban Ki-moon ka shprehur shqetësimin e tij për dhunën në rritje në Egjipt, përfshirë edhe përleshjet fatale në Kajro.Ai ka nënvizuar nevojën dhe “rëndësinë e protestave paqësore”.


Komentet e tij pasojnë vdekjen e katër personave në Kajro dhe plagosjen e dhjeta tjerëve në nivel vendi, pasi mbështetësit e presidentit të përmbysur islamit Mohammed Morsi u konfrontuan me forcat e sigurisë. /albeu.com/
Shtuar më 05/10/2013, ora 13:03
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori