Protesta në Athinë, arrestohen 11 persona mes tyre edhe shqiptarë
Pëlqej
Policia greke ka arrestuar 11 persona dhe lëshuar urdhër ndalimi për 26 të tjerë, si përgjegjës për protestat e dhunshme të organizuar ditën e djeshme në Greqi.

Mes të arrestuarve janë edhe 3 minorenë, një me shtetësi shqiptare, njëri më shtetësi rumune dhe një tjetër me shtetësi italiane, shkruajnë mediat greke.

Dhuna, bombat molotov e zjarri kanë shoqëruar protestat e grekëve në 9-vjetorin e vrasjes së Aleksis Grigoropulos.

Pas demonstratës në qendër, protestuesit u drejtuan në rrugën ku u vra Grigoropulos dhe sulmuan me bomba molotov edhe gazetarët.

Policia largoi gazetarë e kameramanë që u rrezikuan seriozisht. Por episode dhune kanë ndodhur në gjithë Greqinë si në Kretë Iraklio, Larisa, Selanik. /albeu.com/

Shtuar më 07/12/2017, ora 22:32
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori