E FUNDIT/ Aksident tragjik në Tiranë, ndërron jetë në rrugë 24 vjeçari
Protesta nderkombetare lidhur me aksionin izraelit
Albeu.com
Protesta të fuqishme ndërkombëtare po bëhen për shkak të ndërhyrjes së sotme të komandosëve të Izraelit në flotën e anijeve me ndihma për Gazën, me ku u vranë së paku 10 aktivistë, që përpiqen të dërgojnë ndihma humanitare në Gazë.
Turqia e ka ftuar ambasadorin e Izraelit dhe ka tërhequr vërejtjen për "pasoja të papërmirësueshme” për marrëdhëniet e tyre. Greqia është tërhequr nga ushtrimet e përbashkëta ushtarake me Izraelin dhe ka kërkuar raport të “menjëhershëm” për sigurinë e afro 30 grekëve në flotën e anijeve. Lëvizja Islamiste, Hamas, që udhëheq Rripin e Gazës, ka kërkuar nga myslimanët që të “ngrihen” në protesta para ambasadave izraelite në gjithë botën.
Shtuar më 31/05/2010, ora 11:29
Tage: arkiv

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori