Pronari i kërkon seks një vajze për t'i dhënë falas shtëpinë me qira (VIDEO)
Një pronar shtëpie në Uells u kap me një kamera të fshehtë duke i ofruar një gruaje qira pa pagesë në këmbim të favoreve seksuale.

Pronari i bëri të ditur gruas se nëse ajo vendos të qëndrojë në shtëpinë e tij ajo nuk do të paguajë qera por do kryejë marrëdhënie seksuale me të një herë në javë, përcjell albeu.com

Video e publikuar vjen si pjesë e një trendi në rritje të "jepet me qira përmes një pagese alternative".

Në një bisedë me një gazetar të fshehtë për ITV Uells, pronari u kap duke i bërë propozimin gruas pa e ditur se po rregjistrohej.

Pronari reklamoi pronën në kryeqytetin e Uellsit, Cardiffit me një qira prej 900 dollarësh por që gruaja në këtë rast ishte gazetare do ta merrte falas nëse vinte në dispozicion të tij kushtet e tjera.

Duke u paraqitur si një grua e interesuar për marrëveshjen, gazetarja Sian Thomas arriti të regjistronte pronarin duke thënë se si shpresonte se marrëveshja të funksiononte, shkruan albeu.com

Sidoqoftë,Kjo marrëveshje është një vepër penale pasi në thelb nxit dikë që të bëhet prostitutë.

Sion Jenkins, një gazetar për Ein Byd - programi S4C që transmetoi pamjet mbrëmë , kontaktoi pronarin pas takimit për t'i kërkuar atij komentet. Ai i kërkoi shpejt gazetarëve që të mos publikonin pamjet.

"Unë nuk duhet ta kisha bërë këtë, Unë jam një budalla, por kjo do të shkatërrojë gjithçka që kam lënë kudo", thuhet të ketë thënë.

Politikani i punës i Uellsit Daën Boëden, anëtar i Asamblesë së Uellsit, tha: "Duhet të arrini deri në pikën ku identifikojmë këta njerëz dhe ata ndiqen penalisht. Pasi të keni disa ndjekje penale, kjo do t'u japë njerëzve besimin për të dalë dhe për të raportuar. Por është jashtëzakonisht e vështirë për njerëzit që janë në rrethana absolutisht të dëshpëruara - kanë nevojë për diku për të jetuar, kanë nevojë për një çati mbi kokën e tyre - dhe për disa njerëz, kjo është mënyra e vetme që ata mund ta marrin." /albeu.com/Shtuar më 31/01/2018, ora 14:19
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori