Problemet me Rusinë, Ukraina tërhiqet nga Eurovizionit
Pas disa ditësh plot dramë, Ukraina ka vendosur të largohet prej garës se Eurovizionit këtë vit, shkruan Albeu.com

Për të gjithë ato që e shikojnë Eurovizion, do ti duket habi që një shtet vendos të heqë dorë nga gara, pasi është një garë ku shkojnë këngëtarët më të mirë të vendin dhe shpenzohet goxha shumë monetare.

Këngëtarja MARUV ishte gati të përfaqësonte vendin në Eurovizion por asaj iu kërkua ti anulonte gjitha pjesëmarrjet në Rusi. Më pas edhe disa këngëtarë tjerë refuzuan të bëheshin lojë politike e televizionit ukrainas. /albeu.com/
Shtuar më 27/02/2019, ora 22:08

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori