Probleme në Japoni nga bora që bie pas 13 vitesh
Pas 13 vitesh mungesë në Tokio kanë rënë reshjet e para të borës, duke e përfshirë qytetin në një kaos total.

Japonia është përfshirë nga temperatura shumë të ulëta dhe si pasojë kanë vdekur të paktën tre persona dhe janë plagosur rreth 600 të tjerë nga problemet e shkaktuara nga reshjet e borës që qarkullimin tokësor.

I ftohti dhe dëbora kanë përfshirë edhe Tokion, e kryeqytetin e vendit, ku më shumë se 30 cm borë ka mbuluar çdo cep të qytetit.

Probleme ka patur në komunikimin tokësor, hekurudhor por edhe në atë ajror, pasi janë mbyllur disa aeroporte në Japoni. Edhe në rrejetin hekurudhor ka patur probleme dhe si pasojë janë shkaktuar shumë vonesa. /albeu.com/
Shtuar më 09/02/2014, ora 12:33

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori