Probleme me barkun, Mandela dërgohet në spital
Ish-presidenti i Afrikës së Jugut, Nelson Mandela është shtruar në spital pas shqetësimeve që ka patur me barkun. Mësohet se gjendja e tij është përkeqësuar gjatë ditëve të fundit. Në një deklaratë për shtyp presidenti i Afrikës së Jugut, Jacob Zuma deklaroi se dashuria dhe të gjitha lutjet e afrikanëve dhe njerëzve në mbarë botën janë me të duke kërkuar rrespektim të të drejtës së privatësisë.

93-vjeçari është fituesi i çmimit Nobël për Paqen dhe njihet në këtë vend me pseudonimin Mandiba. /albeu.com/

Shtuar më 25/02/2012, ora 11:21

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori